Det var inget roligt väder i Ranarp, och då finns där verkligen ingenting att göra! Så vi körde vidare mot Höganäs
Vältrimmade buskar!!!
Jag tar kort på det mesta 😄😄 Micke tar kort på mej, oftast när han skäms för mej tror jag 😉 Japan / Kines i mitt förra liv?!
Vi tog en lunch på Bryggan i hamnen, sen tog vi en promenad genom staden. Det gick rätt fort! Vi insåg snart att alla människor i Höganäs (med omnejd) fanns på Saluhallen. Tur vi gick dit, för parkeringar var lika svårt att få som på Gekås!
Jösses va fint och mysigt där var!!! Men det blir ingen brunch idag heller… Andra planer, men nästa gång så!!!
Höganäs city-bad kallar de stranden, nog mycket mysigare när vädret är fint!

Denna helgen var det Axels tivoli i hamnen, så vi hade mycket att titta på 😄Micke fixade tilltugg till eftermiddagskaffet, mmmmmmm 😋

Fåglarna gillade oxå Churros 😄
Våra Sonic-vänner kom oxå till Höganäs och vi hamnade ”hemma” hos dem på kvällen, så jag fick gosa lite till med lille goe söte Wille 😊
Lovade ju återkomma om Mickes nya tekniska saker… Kylboxen och fläkten i takluckan, men har vi behövt använda dem??? Eh??? Inte så mycket nä! Så jag återkommer om detta när det blir varmt! Nån gång… Hoppas jag!

Lämna en kommentar