I helgen var det dags att ge sig ut på helgäventyr igen efter semestern. Husbilen var ompackad med mattor på plats inne i bilen och kylboxen utbytt mot bland annat vårt popuptält
Vi hade stämt träff med Mickes brorsas familj, som införskaffat sig en husbil, och min Matildas familj på Holsljunga camping som ligger i Schwenljongatrakten.

Vädret såg ju rätt kritiskt ut för fredagen men när vi kom fram höll det upp och vi kunde till och med sitta ute – värmen var det då inget fel på.
Wilma ville sova inne hos oss på natten, och det allra bästaste med det är på morgonen när man vaknar och bara ligger där och tittar på henne. Sötare onge finns inte! 💞 Sen börjar hon sträcka på sig och gäspa och så vänder hon sig till en och man får ett strålande leende och så skrattar hon och säger momo, då exploderar mitt hjärta av kärlek ❤️.
När vi legat där och myst lite var det dags att ge sig ut på morgonpromenad med Binkan. Det går ju inte så fort med så små ben, och det finns ju så mycket att titta på och blåbär och kottar att plocka!

På lördagseftermiddagen dök även Mickes andra bror upp med familj, de var på väg hem från Borås djurpark och passade på att ”titta in” en stund.
Henrik rökte sitt kött mer än grillade det tror jag 🤣.

Tre bröder och en Volvoraggare 😝 – gissa vem som e vem 🤣. Hugo han vet han😉!

Vilken mysig helg det blev 🥰 från början till slut ❤️.

Det var nästan lite sorgligt när vi satt och åt frukost i söndags och var tvungna att bege oss hemåt

Vi får snart göra om det @husvagnsresor och @husbilsresor&sköj ❤️😘
6 svar till “Härlig helg i Holsljunga”
Barnbarn är härligt! Tur med vädret måste man ha när det blir många som ska umgås 😉
Vi såg även er släktträff på husvagnsresors Youtube-kanal och ser fram mot er tolkning av helgen 😇
Hoppas att ni har lika trevligt den här helgen 🥂
Visst är det 🥰 video ligger ute nu 😝
Ha det härligt ni med 🥰
Hej Nilla!
Vi var med på liven men kunde inte skriva i tjatten. Okänt fel står det. Ni kommer att få många mer på liven om man får reda på när ni sänder.
Mötte er i Kroatien när ni var på väg från djävulscampingen söder om KRK. Micke vinkade😄
Vi följer er och har haft mycket nytta av era tips.
Sköt om er och hälsa Bingo!
Vänligen
Bengt
Hejsan missat att svara dig på detta såg jag 🙈
Vi ska tänka på det! Men ibland kommer vi på det lite sent 😌
Kul att höra att vi ger lite tips 🥰
Ha de gott!
Bingo hälsar tillbaka 🐶
Mvh Nilla
Det var mycket trevligt att få träffa er i Holsljunga även om det blev ett kort möte. Brukar följa er på era resor runt i Europa. Lycka till i fortsättningen. Har en fråga till er. Har ni varit i Lieschtenstein? Vi har funderingar på att köra dit i maj 2023. Ser fram mot goda råd av alla slag.
Hejsan
Kul att träffas 🤗
Nej där har vi aldrig varit tyvärr, kanske ni kan tipsa oss när ni varit där 😊 Ha det gott! 🤗