Stod startklar när Micke kom från jobbet i fredags 😎.
Solen sken på en blå himmel 🔆 det var bara att rulla ett par mil norrut.
Vi trodde inte det skulle vara så mycket folk på campingen, men man ser att husbilssäsongen verkligen kommit igång, plus att där var många som fixade till sina säsongsplatser inför påsken 🐣🐥 Det hamrades och arbetades frenetiskt, lite roligt att titta på faktiskt 😜
Vi satt oss i lä av husbilen ovh tog ett glas rosé ❤️ (ja, jag alltså…)
Sen blev det lite grillat på Cobben😎
På lördagen vaknade vi till en gråmulen dag, men prognosen lovade sol fram på eftermiddagen. Vi vågade inte riktigt hoppas på det…
Vi fick sällskap när vi stod ute och grillade ett par hamburgare till lunch 😄. De är inte särskilt blyga om man säger så!
Efter lunchen var alternativen promenad eller vila, vi valde det första 👍🏻 för jag ville se om jag kunde hitta några fler geocachar 😜
Jag gick bet på en, men hittade två👍🏻😊 och precis då bröt solen igenom 🔆. Då gick vi tillbaka till campingen för att lapa lite sol. Våra vänner Roger o Lena hade dykt upp på fredagkvällen 😄 så vi satte oss med dem och åt lite kex och ost 🍷. Härligt!!!
Idag ska jag på mitt första yoga-pass, få se hur det blir😳. Sen imorgon är det dags att ställa klockan igen👍🏻 dags att börja jobba lite 👍🏻. Ska bli väldigt skönt att komma igång igen!
Lite lagom lång vecka oxå 😂. På torsdag bär det ju av mot 🐣Öland 🐥, håller tummarna för att det ska bli soooooool 😎
❤️🇸🇪❤️
12 svar till “Varbergs-weekend ”
Ja Varberg är ju en bra start på säsongen om havet ligger blankt och sol till och från. Ni verkade lyckas med det. Kram
Ja riktigt härligt! Vädret har en viss inverkan ☺️😎🔆🚐 Kram på er
Man är glad för alla solglimtar man kan få. Ha en bra vecka på jobbet och en härlig påsk på Öland!
Precis! Vi är ju lite undernärda på det 😄
Tack ☺️ och en riktigt glad påsk på er oxå 🐣🔆🐥
Vad härligt att ni är ute. Vi ”kanske” kan komma iväg till midsommar!
Njut och ha det gott
Dryg väntan 😞
Glad påsk på er 🐣
En härlig helg, men allt är ju ännu bättre när solen skiner. Kul med geocaching 🙂
Kram
Precis! Jätte härligt 🔆
Roligt är det men svårt tycker jag som är nybörjare 😬
Kram
Det ser ut att vara många ute på Campingen. Är det ställplats priser där. Finns det inte en flygplats i närheten som man kan stå?
Men ni ser ut att ha det alldeles förträffligt skönt
Japp det kostar bara 19 € per natt med ACSI kort👍🏻
Getterön flygplats tror jag du menar, men den ligger en bit från stan
Det var en riktigt härlig helg ja ☺️🔆😎
Allt blir så mycket trevligare när solen är framme 🙂 Ni ser ut att ha haft det riktigt skönt i helgen.
Precis så e de 😊😎🔆